Ouder worden als ervaring.
In groepjes voort borduren over de zin van het leven.
Ouder worden als ervaring.
Na een boeiende lezing van Suzanne Biewinga op maandag 24 november werd duidelijk dat er veel belangstelling is voor de gespreksgroepjes thuis.
Het vervolg zal zijn: op 15 december wordt bekeken hoeveel aanmeldingen er zijn en daarop zal een kennismakingsbijeenkomst worden georganiseerd in januari.
Je kunt je dus vanaf nu opgeven!
Het boek van Suzanne Biewinga
De pakkende titel van het boek "Ouder worden als ervaring" maakte me nieuwsgierig naar de inhoud. Het boek raakt een heel breed terrein aan op aspecten van het ouder worden. Als groep kun je op vele onderdelen verdieping zoeken. Bij de groep kunnen mensen aansluiten die in een open gesprek van betekenis willen zijn voor elkaar. Voor hen die samen met anderen willen onderzoeken wat ouder worden betekent. Voor hen die thema's rondom het ouder worden aandacht willen geven. Op maandag 24 november 2025 heeft Suzanne een boeiende lezing gehouden over haar onderzoek en deze werd door velen bezocht.
Hoe is het idee ontstaan?
Het idee is ontstaan toen ik ongemakken ging ervaren met het ouder worden. Lichamelijke ongemakken waardoor het niet meer vanzelfsprekend was om op de fiets te springen en zomaar ergens naar toe te gaan. Het wordt dan lastiger om ongepland de dag op een energieke manier door te komen. Tevens vind ik het al heel lang fijn om over de zin van het leven na te denken en met goede vrienden van gedachten te wisselen.
Toen ik begin 2025 kennis nam van het boek van Suzanne Biewinga, lag daarin de sleutel om in kleine groepen hierop verder te borduren met gelijkgestemde mensen.
De groepjes
Ik denk aan groepjes van 6-8 mensen. Het is belangrijk dat er meerdere meningen en ideeën onderling gedeeld kunnen worden. In kleinere groepen heb je de ruimte om goed naar elkaar te luisteren en de mogelijkheid om op persoonlijk vlak uit te wisselen. Voorstel is om 1x per maand bij elkaar te komen, om de beurt bij elkaar thuis, op een vaste dag. De eerste keer komen we gezamenlijk bij elkaar voor een kennismaking. Het hangt af van het aantal aanmeldingen hoe we verder gaan. Het zou heel prettig zijn als per 1 februari één of meerdere groepjes kunnen starten. Het succes hangt af van ieders inzet en de wil om verantwoordelijkheid te nemen voor het wel en wee in de groep.
Gesprekstof
Er zijn eindeloos veel onderwerpen mogelijk. Waar wil je het over hebben? Waar zit je mee? Waar wil je meer van weten? Wat doet de taal, het gebruik van bepaalde woorden met je? In de eerste kennismakingsronde kunnen we favoriete onderwerpen naar voren brengen en putten uit bestaande literatuur. Breng een boek mee dat jou aanspreekt, een gedichtenbundel. We kunnen ook het boek van Suzanne gebruiken als leidraad. De belangrijkste onderwerpen zijn die uit de groep zelf komen.
Meer informatie gewenst of meedoen?
Bel me op 06-10 76 74 61 of mail naar palmlelie13@gmail.com.
Inschrijven kan ook, onder vermelding van je naam en adres, emailadres en telefoonnummer, waarna ik contact met je opneem voor de kennismakingsronde.
Leuk om je te ontmoeten.
Datum vervolg
Maandag 15 december 2025: het vaststellen van het aantal inschrijvingen en planning kennismaking. Deze zal medio januari plaatsvinden, zodra bekend is hoeveel belangstellenden er zijn.








